Panel PV

Jeżeli masz pomysł na altankę, zadaszenie, pergolę, wiatę lub inną architekturę przydomowo – ogrodową, którą będziesz chciał zadaszyć za pomocą panela PV, lub posiadasz taras i nie posiadasz miejsca na instalację PV – zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego – pomożemy, od projektu po montaż.

Panele PV na dach garażu lub altany

Nazywane domowymi elektrowniami — za sprawą dużych oszczędności i braku szkodliwego wpływu na środowisko, instalacje fotowoltaiczne stały się hitem ostatnich lat. 

Większość osób kojarzy stosowanie fotowoltaiki w kontekście energii dostarczanej do domów, jednak panele PV mogą być doskonałym pomysłem na zadaszenie garażu, altany, bądź pergoli.

Czym są instalacje fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne produkują energię elektryczną poprzez absorpcję promieni słonecznych. Każdy panel fotowoltaiczny posiada określoną liczbę ogniw, które wspólnie są w stanie dostarczyć energię elektryczną dla potrzeb domów, szkół, czy też firm.

Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne generuje napięcie w przedziale od 0,5 Volta do 2 woltów — w zależności od wykorzystanego materiału.

Jakie korzyści niesie zastosowanie instalacji fotowoltaicznych? (h2)

Nie bez powodu fotowoltaika cieszy się z roku na rok rosnącą popularnością. Lista korzyści, które płyną z zastosowania tego rozwiązania jest długa.

Niewyczerpane źródło energii

Ważnym argumentem przemawiającym za zastosowaniem instalacji fotowoltaicznej jest jej niewyczerpywalny charakter — dopóki słońce świeci na niebie, tak długo będziemy mogli cieszyć się energią elektryczną. W przypadku innych źródeł nie możemy mówić o niewyczerpywalności — Każdy zasób pochodzący z ziemii kiedyś się skończy.

Przyjazne środowisku źródło energii

W dobie rosnącej świadomości społeczeństw na temat wpływu człowieka na środowisko, zastosowanie instalacji fotowoltaicznych jest rozwiązaniem wręcz zbawiennym. Energia pozyskiwana z promieni słonecznych jest odnawialnym źródłem, które nie przyczynia się do produkcji gazów cieplarnianych.

Oszczędność pieniędzy

Najbardziej odczuwalną zaletą fotowoltaiki jest znaczna oszczędność kosztów produkcji energii — zauważymy wyraźną różnicę w wysokości rachunków. Co więcej, gdy mamy nadwyżki energii, wtedy możemy przekazać je do sieci, tak aby można było w przyszłości je wykorzystać.

Różnorodność zastosowań

Instalacje fotowoltaiczne możemy wykorzystać na dwa sposoby — do produkcji prądu i jako źródło ciepła. 

Kiedy warto zamontować instalacje fotowoltaiczne na dach?

Najlepszym momentem, aby pomyśleć o instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu naszego garażu, lub altany, jest planowany remont.

Warto też pamiętać — montaż instalacji fotowoltaicznych sprawdzi się, gdy uważamy, że nasze rachunki za prąd są zbyt wysokie. Wtedy różnica będzie wyraźnie odczuwalna. Warto więc wtedy rozważyć inwestycję w instalacje fotowoltaiczne — w perspektywie kilku lat, z pewnością wydane pieniądze wrócą do portfela.

Podsumowując, przyszłość należy do fotowoltaiki — to źródło energii za sprawą wszystkich swoich zalet, z roku na rok będzie odgrywać coraz wyraźniejszą rolę w sektorze produkcji energii. 

Szukasz firmy, która jest liderem na rynku w dziedzinie fotowoltaiki?

Skontaktuj się z nami — wspólnie krok po kroku wykonamy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną na dachu Twojego garażu, altany, lub pergoli.